Internet
0

Top 5 Podcastów O Polityce

Jakie są najlepsze polityczne podcasty? Jeżeli szukacie audycji, które podadzą Wam polityczną wiedzę w pigułce, sprowokują do myślenia lub po prostu przekażą to, co aktualnie dzieje się w Polsce i na świecie – sprawdźcie nasz wybór najlepszych podcastów o polityce w Polskim Internecie!

reklama

Dwie Lewe Ręce

Nikt się nie potrafi posprzeczać tak, jak dwie osoby o zbliżonych poglądach. Jeżeli jest coś, co może uwiarygadniać tę tezę, to z pewnością dobrym kandydatem będzie podcast prowadzony przez Jakuba Dymka i Marcina Giełzaka, czyli Dwie Lewe Ręce. Znajdziecie tu wywiady z ludźmi ze świata polityki, omówienia najważniejszych wydarzeń z Polski i świata (choć najczęściej ten świat to USA i Francja, z racji na zainteresowania obu panów), a także merytoryczną dyskusję i prawdopodobnie dwóch najlepiej (na tej liście) przygotowanych do każdego odcinka prowadzących. Nie tylko dla osób o lewicowych poglądach.

Stan Wyjątkowy

„Stan Wyjątkowy” to podcast Onetu, którego darmową wersję można znaleźć we wszystkich podcastowych platformach, a płatną i rozszerzoną, na platformie Onetu. Andrzej Stankiewicz, Dominika Długosz, Renata Grochal i Kamil Dziubka podsumowują w nim miniony tydzień — często ironicznie, nie zawsze w pełni na poważnie, czasami z próbą zajrzenia do polityki od kuchni. Jeżeli chcecie być na bieżąco z wydarzeniami w Polsce i na świecie – to jest przyzwoity start.

reklama

Dział Zagraniczny

Reportaże ze świata w formie podcastu – czemu nie? Dział Zagraniczny mówi o aktualnych zmianach społecznych i politycznych z całego świata w przystępny sposób, nierzadko rozmawiając z ekspertami od danego regionu. Warto sprawdzić!

Ośrodek Studiów Wschodnich

Ośrodek Studiów Wschodnich to think-tank skupiony na szeroko rozumianym wschodzie — jak sami o sobie piszą: obszar zainteresowań OSW obejmuje Rosję, Europę Wschodnią i Środkową, Kaukaz i Azję Centralną, Bałkany, Niemcy, państwa bałtyckie i nordyckie, Chiny, Turcję i Izrael. To założona w 1990 roku organizacja finansowana ze środków publicznych, której głównym zadaniem jest dostarczanie informacji naszym rządzącym. Ponad 40 niezależnych analityków przygotowuje analizy, ekspertyzy i prognozy na tematy istotne dla Polski i Świata, związanymi ze wszystkim co dzieje się na wschód od nas. Można zajrzeć za kulisy ich pracy w wypuszczanym przez nich podcaście.

Czytaj też:  Gdzie oglądać filmy i seriale za darmo?

reklama

Dudek o historii

Niejeden polityk próbuje co jakiś czas opowiedzieć o tym jak to było kiedyś, jakie szwindle zaszły przy jakim stole czy w podwarszawskiej willi. Profesor Antoni Dudek, historyk i politolog, sięga właśnie w te narośnięte mitami części naszej historii i rozpracowuje je, rozkłada na czynniki pierwsze i przybliża to, co można potwierdzić w wielu źródłach. To fascynująca podróż w polską historię najnowszą, która pomoże zrozumieć jak to jest, że znaleźliśmy się w miejscu, w którym jesteśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *