Artykuł sponsorowanyPoradniki
0

W jaki sposób wzmocnić stawy?

Nasza sprawność fizyczna w dużej mierze jest determinowana kondycją stawów, czyli ruchomych połączeń między składnikami szkieletu. Wraz z wiekiem, układ ten ulega stopniowej degradacji, którą mogą przyspieszyć rozmaite czynniki. W tym miejscu należy wskazać m.in. na kontuzje i urazy oraz przebyte choroby. Jak wzmocnić słabe stawy, żeby jak najdłużej cieszyć się pełną sprawnością? Poniżej odpowiadamy na to pytanie.

Specjaliści nie mają wątpliwości, że jednym z czynników, który w największym stopniu wpływa negatywnie na kondycję stawów, jest zła dieta. Deficyt witamin i składników mineralnych może mieć druzgocący wpływ na ten układ. Dodatkowo, nieracjonalne odżywianie sprzyja nadwadze i otyłości, co w konsekwencji prowadzi do chronicznego przeciążania połączeń kości. W tym miejscu należy jednak podkreślić, że wzmocnienie stawów jest jak najbardziej możliwe.

Co poprawia kondycję stawów?

Chcąc zadbać o stawy, należy pamiętać o regularnej suplementacji witaminy D, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania całego układu kostno-stawowego. Warto też postawić na wyciągi roślinne, w których zawarte są cenne dla zdrowia składniki aktywne. Zbawienny wpływ na stawy ma sok z pokrzywy, który wzmacnia kości i zwiększa elastyczność stawów, ścięgien i mięśni. Podobnie działa sok z dzikiej róży, który dodatkowo stymuluje proces regeneracji chrząstki stawowej. Dużą przydatność w tym zakresie wykazuje także sok z aceroli, pobudzający produkcję kolagenu. Szukasz naturalnych soków najwyższej jakości, które nie zawierają cukru, konserwantów i sztucznych barwników? Zatem koniecznie odwiedź stronę https://herbeo.pl/stawy.html.

Należy pamiętać, że problemy ze stawami mogą być niespecyficznym objawem boreliozy. Leczenie tej choroby wymaga rozpoczęcia antybiotykoterapii, której skutkiem ubocznym jest osłabienie układu immunologicznego. W trakcie leczenia, warto więc dodatkowo zadbać o odporność. Pomogą w tym naturalne produkty roślinne, które znajdziesz na stronie https://herbeo.pl/borelioza.html.

Czytaj też:  20+ życzeń na urodziny dla kolegi i koleżanki z pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *