Kultura
0

Ukryte i dobre: 5 nieznanych seriali na Netflixie

Netflix kryje w swoich zakamarkach kilka perełek, do których trzeba dotrzeć. Z jakiegoś powodu nie były szeroko promowane, więc to mniej znane lub w ogóle nieznane seriale. Mimo to warto je zobaczyć!

reklama

Zobaczcie mniej znane seriale, które dla Was znaleźliśmy:

  1. Akcja: Godless
  2. Komediowy horror: Santa Clarita Diet
  3. Sitcom: The Ranch
  4. Musical: Crazy Ex-Girlfriend
  5. Dokument: Brudna Forsa

Godless

Godless

Czy widzieliście poprzedni serial twórcy Gambitu Królowej? To klasyczny western, który zdecydowanie warto sprawdzić, nawet jeżeli nie należycie do miłośników gatunku.

Roy Goode ucieka od swojego szefa, przywódcy brutalnej bandy przestępców, napadającej i grabiącej co popadnie. Postanawia się ukryć w okolicy dość specyficznej mieściny. W tym małym górniczym miasteczku na dzikim zachodzie zdarzył się wypadek – w wyniku wybuchu w kopalni zginęli prawie wszyscy mężczyźni w miejscowości. Zostało tu kilku starców, chłopców, a także szeryf z problemami i jego młodociany pomocnik. Oraz ogrom kobiet, które straciły mężów, ojców czy klientów. Co gorsza – do miasta zbliża się banda przestępców poszukująca Roya Goode.

Godless to jednosezonowa historia z 7 odcinkami trwającymi często ponad 70 minut. Może ta niestandardowa długość każdej części była dla niektórych problematyczna? Mimo wszystko – warto. W tym serialu zobaczycie między innymi Jeffa Danielsa (Głupi i Głupszy, Newsroom), Michelle Dockery (Downton Abbey), Scoota McNairy (Operacja Argo, Zaginiona Dziewczyna) czy Thomasa Brodie-Sangstera (chłopca z To Właśnie Miłość).

Godless zobaczycie na Netflixie

Santa Clarita Diet

Santa Clarita Diet

Tak, ten serial naprawdę istnieje. Co by było, gdyby Wasza mama, dziewczyna lub żona nagle stały się zombie? Ale nie bezmózgim, powłóczącym nogami żywym trupem. Wciąż byliby tą wersją siebie, którą dobrze znacie i kochacie… tylko martwą wersją, która potrzebuje ludzkiego mięsa, by utrzymać się przy nieżyciu.

reklama

Agentka nieruchomości z przedmieść, matka i żona, umiera i zaczyna funkcjonować jako zombie. Razem ze wspierającym mężem i dziećmi próbują odnaleźć się na nowo w zaistniałej sytuacji. W jaki sposób połączą codzienną pracę i funkcjonowanie jako rodzina z potrzebą matki, by jeść ludzi?

Czytaj też:  Komiks: Ocean Miłości - niema morska przygoda w głośnym świecie

Serial ma trzy sezony i 30 odcinków trwających do pół godziny. W rolach głównych Drew Barrymore oraz Timothy Olyphant.

Santa Clarita Diet zobaczycie na Netflixie

The Ranch

The Ranch

Czy oglądanie dysfunkcyjnych rodzin na ekranie może się kiedyś znudzić? Pewnie może, ale nie w tym wydaniu.

Colt wraca w rodzinne strony. Jego kariera zawodowego sportowca nie układała się tak, jak tego chciał. Po 15 latach niewidzenia się chce pomóc swojemu ojcu Beau i starszemu bratu Jamesonowi „Roosterowi” w prowadzeniu rodzinnego rancza.

Obecnie ma 4 sezony i 80 odcinków, które trwają około pół godziny. W rolach głównych Ashton Kutcher, Sam Elliott i Danny Masterson.

The Ranch zobaczycie na Netflixie

Crazy Ex-Girlfriend

Crazy Ex-Girlfriend

Jak bardzo trzeba być szaloną, by rzucić wybitnie dobrze płatną pracę, swoje poukładane życie oraz wszystkie pozytywne perspektywy i wyprowadzić się do pozbawionego uroku miasteczka po drugiej stronie kraju tylko dlatego, że spotkało się przypadkiem na ulicy chłopaka poznanego lata temu? Przynajmniej tak szaloną, jak X, bohaterka Crazy Ex-Girlfriend.

reklama

To musical komediowy, który szczególnie doceni żeńska część widowni. Piosenki z niego będziecie nucić na długo po obejrzeniu. Serial ma 4 sezony i 65 odcinków trwających do 45 minut.

Crazy Ex-Girlfriend zobaczycie na Netflixie

Brudna Forsa – Dirty Money

Dirty Money

Jeżeli szukacie prawdziwych historii, to tu znajdziecie ich pod dostatkiem. Brudna Forsa to serial dokumentalny, w którym każdy odcinek opowiada inną historię, jednak wszystkie opowieści łączy jednen temat przewodni: chciwość.

Serial Brudna Forsa ma obecnie dwa sezony i 12 odcinków, o różnym czasie trwania. Odcinki realizowane są przez różnych ludzi i często prezentują zupełnie inny styl opowiadania. Szczególnie warte zobaczenia odcinki to: Payday (sezon 1, odcinek 2), Drug Short (sezon 1, odcinek 3), The Maple Syroup Heist (sezon 1, odcinek 6), Guardians, Inc. (sezon 2, odcinek 5), Dirty Gold (sezon 2, odcinek 4). Niekoniecznie w tej kolejności.

Brudną Forsę zobaczycie na Netflixie

reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *