Kultura

Czy warto zobaczyć Nasza Bandera Oznacza Śmierć?

Czy warto zobaczyć Nasza Bandera Oznacza Śmierć?

Co może wnieść do Waszego życia komediowy serial o piratach, który dość luźno podchodzi do historycznych realiów?

Pierwszy sezon Naszej Bandery jest dostępny na HBO Max, a drugi już został zapowiedziany. Czy powinniście sprawdzić ten serial? Czas wypłynąć na szerokie wody i się przekonać!

reklama

O czym jest Nasza Bandera Znaczy Śmierć?

Stede Bonnet postanawia rzucić to, co mu znane i zostać piratem. Na lądzie zostawia żonę, dwójkę dzieci, odziedziczony dom oraz ziemię i wyrusza w morze. Wyrusza z pomocą prawdziwych piratów, którzy nie do końca są przekonani czy Stede jest właściwą osobą na właściwym miejscu. Bo miejsce, które sobie wybrał to bycie kapitanem własnego statku.

Podczas gdy Stede próbuje rozgryźć zarządzanie załogą i statkiem, na horyzoncie pojawia się inny kapitan, powszechnie znany i nadzwyczaj złowrogi. Czarnobrody. Co wyjdzie ze spotkania prawdziwego morskiego wilka z ciamajdą, który zapragnął być piratem?

reklama

Czy warto obejrzeć serial Nasza Bandera Znaczy Śmierć?

Nasza Bandera Znaczy Śmierć jest przedstawiana jako serial komediowy. Oj, nie jest łatwo stworzyć dobrą, oryginalną komedię. Trudno mi sobie wyobrazić, że ktoś zaśmiewa się co kilka minut na głos oglądając pierwszy sezon Naszej Bandery. Ale czy to przynajmniej dobrze poprowadzona historia?

Ten serial sprawdza się na zupełnie innym polu. To lekka historia o podążaniu za marzeniami i poszukiwaniu swojej własnej drogi. To romans, powieść obyczajowa osadzona w dawnych czasach, a jednocześnie nowoczesna w przekazie historia przy której można się czasem uśmiechnąć.

Co interesujące – oparta na faktach. Stede Bonnet istniał naprawdę, naprawdę był zamożnym ziemianinem, który zaczął prowadzić życie pirata i naprawdę spotkał Czarnobrodego. Wiele wątków serialu odnosi się do autentycznych wydarzeń, tylko przetwarza je po swojemu. Ale kto wie – może jest to bliższe prawdy, niż nam się może wydawać?

Czytaj też:  W jakiej kolejności oglądać serial Kalejdoskop?

Nie powiem, że tego serialu nie można przegapić, jednak jeżeli nie wiecie po co dziś sięgnąć – śmiało możecie sprawdzić ten tytuł.

reklama

Udostępnij

O autorze

Piszę o internecie, szeroko rozumianych nowych technologiach oraz o kulturze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *